Budujemy domy w sprawdzonej technologii

Jesteś tutaj: ruvee Technologia budowy domów

Efektywna Technologia

Nasze domy to zbiór sprawdzonych i skorelowanych ze sobą rozwiązań. Energooszczędność, odpowiednio dobrane materiały oraz profesjonalne ekipy budowlane to fundament, na którym tworzymy każdy nowy dom.

Zbuduj dom taniej

Krótki czas budowy, brak przerw technologicznych oraz mniej kosztochłonne rozwiązania materiałowe to ogromna redukcja kosztów - teraz budowa domu w cenie mieszkania staje się możliwa!

Płać mniej za utrzymanie domu

Energooszczędna konstrukcja pozbawiona mostków termicznych oraz naturalne właściwości termoizolacyjne to redukcja kosztów utrzymania nawet o 50% w stosunku do domów murowanych!

Postaw na jakość i komfort życia

Równomierne ciepło w całym domu, świeże powietrze przez całą dobę oraz wysoka izolacyjność akustyczna przegród zapewniają niezwykły komfort życia. Czy nie taki powinien być Twój dom?

Chroń środowisko naturalne swoim domem

Niemal wszystkie materiały używane w budowie domu są materiałami naturalnie występującymi w przyrodzie. Niskie zapotrzebowanie energetyczne to mniejsze eksploatowanie ograniczonych złóż energetycznych i niska emisja spalin!

Etapy budowy domów energooszczędnych Zobacz, jak budujemy domy

Etap 1: Płyta fundamentowa

Pierwszym etapem budowy domu jest wykonanie fundamentu. Do budowy naszych domów stosujemy wyłącznie płyty fundamentowe

Najważniejsze cechy:

  • "Ciepły" fundament, wolny od mostków termicznych
  • Możliwość posadawiania budynków na gruntach o słabszej nośności
  • Ocieplona styropianem XPS, posiadającym aprobaty do stosowania pod płytami fundamentowymi
  • Możliwość wyposażenia w niskotemperaturowy, wodny system grzewczy

Etap 2: Konstrukcja szkieletowa

Do wykonania konstrukcji budynku wykorzystujemy specjalnie przygotowany w tym celu materiał konstrukcyjny. Drzewo przechodzi proces suszenia komorowego, które zabija zarodniki owadów oraz zmniejsza jego wilgotność do optymalnego poziomu – w ten sposób zapewniona zostaje stabilność kształtów oraz odpowiednia wytrzymałość

Następnie drzewo jest czterostronnie strugane – proces ten zwiększa odporność elementu na ogień, bowiem gładka powierzchnia elementu sprawia, że ogień ślizga się po jego powierzchni

Etap 3: Dach, elewacja, okna

Prace w zakresie stanu surowego zamkniętego obejmują zamknięcie i wykończenie budynku od zewnątrz. Wykonywane są m.in. Kominy, pokrycie dachu wraz z odwodnieniem, termoizolacja zewnętrznej strony ścian zewnętrznych, elewacja, a także montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Na tym etapie kończą się wszystkie prace zewnętrzne. Wnętrze budynku nadal pozostaje w stanie surowym.

Etap 4: Instalacje + poszycie ścian

Bezpieczne i niezawodne instalacje, materiały termoizolacyjne najwyższej klasy i poszycie ścian przystosowane do budownictwa szkieletowego to istotne składowe w budowie Twojego lepszego domu. Budując z ruvee zyskujesz m.in. kompletną instalację elektryczną, instalację wody ciepłej i zimnej, instalację kanalizacyjną, instalację wentylacyjną, poszycie ścian z płyt gipsowo-kartonowych, a także wypełnienie ścian wełną mineralną.

Etap 5: Wykończenie

Dbamy, by Twoja wizja i Twoje marzenia znalazły swoje odbicie w rzeczywistości - pytamy, analizujemy, prezentujemy możliwości, projektujemy wnętrza i zapewniamy ich staranne wykonanie. Krok po kroku przenosimy koncepcję Twojego przyszłego domu do jego wnętrza. Zajmiemy się m.in. wykończeniem łazienek, doborem drzwi wewnętrznych, realizacją podłóg drewnianych, paneli podłogowych, bądź terakoty. Do ścian używamy wysokiej jakości farb marki Flugger.

Szanowny Użytkowniku! Cenimy Twoją prywatność. Dlatego chcemy prosić Cię o zgodę na wykorzystanie plików cookies (tzw. ciasteczek), zgodnie z naszą Polityką Prywatności. Dzięki temu, będziemy mogli doskonalić naszą ofertę i świadczyć Ci lepsze usługi marketingowe. Swoją zgodę możesz zmienić w dowolnej chwili w naszym Centrum Prywatności.

Centrum Prywatności