Korzystaj z możliwości Poznaj domy energooszczędne

Sprawdź, ile możesz oszczędzić Zyskaj dzięki skutecznym rozwiązaniom

Wysoki komfort, nowoczesne technologie, doskonała izolacyjność cieplna. To tylko niektóre cechy, których wypadkową jest budynek energooszczędny. Stosowane w nim rozwiązania i technologie pozwalają uzyskać dom, który cechuje się niskim zużyciem energii oraz dostarcza swoim mieszkańcom na nowo zdefiniowany komfort życia. Płać mniej za eksploatację, żyj wygodniej niż kiedykolwiek dotąd i dbaj o środowisko naturalne to główne determinanty budownictwa energooszczędnego - dziś dostępnego na wyciągniecie ręki.

Konstrukcja ograniczająca straty ciepła

Aby osiągnąć standardy budynków energooszczędnych należy maksymalnie ograniczyć starty ciepła przez przenikanie przez przegrody zewnętrzne (ściany, dach, fundament). W tym celu grubość ścian naszych domów wypełniamy wełną mineralną o doskonałych właściwościach izolacyjnych i docieplamy je dodatkową warstwą od zewnątrz. W rezultacie tak skonstruowana ściana nie nagrzewa się i stanowi doskonałą barierę dla uciekającego ciepła.

Ciesz się ciepłem w mroźne zimowe dni, odpreżającym chłodem w lecie oraz minimalnymi stratami energii!

Innowacyjne okna

Stolarka okienna o wysokich parametrach termoizolacyjnych to nieodzowny element budownictwa energooszczędnego. Zastosowanie szyb z niskoemisyjnymi powłokami o współczynniku przenikalności termicznej na poziomie nawet Ug=0,3 W/(m2K), wykorzystanie 7-komorowych profili klasy A oraz system potrójnego uszczelnienia gwarantują wysoką energooszczędność osiągając współczynnik przenikania ciepła równy 0,6 W/(m2K)*

*dla okna o wymiarach 1230 mm x 1480 mm wg badania w CSI w Czechach

Energooszczędna płyta fundamentowa

Płyta fundamentowa to nowoczesny fundament zapewniający maksimum oszczędności. Jej konstrukcja, ponieważ umożliwia zachowanie ciągłości izolacji termicznej jest wolna od mostków termicznych. Wpływa to bezpośrednio na poprawę energooszczędności budynku i ogranicza jego straty ciepła do gruntu. Dodatkowo płyta fundamentowa może zostać wyposażona w wodny system grzewczy, który będzie ogrzewał powierzchnię Twojego domu niczym ogromny piec kaflowy.

Ogranicz straty ciepła jeszcze bardziej, pozbądź się niepotrzebnych grzejników i korzystaj z komfortu równomiernego ciepła w całym swoim domu dzięki fundamentowi na miarę XXI wieku!

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Rekuperacja, inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zastępuje w budynku wentylację grawitacyjną. W jej skład wchodzi rekuperator wraz z układem kanałów wentylacyjnych, którymi rozprowadzane jest powietrze. Zadaniem rekupercji jest ograniczenie strat ciepła poprzez odzyskiwanie energii z powietrza ogrzanego, które w przypadku wentylacji grawitacyjnej uciekłoby bezpowrotnie oraz wymiana zużytego powietrza na świeże - wolne od nadmiaru CO2, wilgoci, kurzu, roztoczy, bakterii i wirusów. Takie działanie pozwala ograniczyć koszty ogrzewania domu nawet o 50% oraz cieszyć się wysokim komfortem świeżego powietrza.

Rekuperacja stanowi nieodłączne rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym.

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne to urządzenia, które zamieniają energię promieniowania słonecznego na ciepło. Zasada ich działania polega na przekazywaniu energii słonecznej do cyrkulującej w instalacji cieszy. Nagrzany przez promienie słoneczne płyn jest pompowany do specjalnego zbiornika, gdzie oddaje ciepło. Uzyskana w ten sposób energia może być wykorzystana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, wody basenowej lub może wspomagać ogrzewanie domu. Kolektory słoneczne montowane są najczęściej na dachach, gdzie jest największa dostępność promieniowania słonecznego, a stosowane w nich technologie pozwalają wytwarzać wysokie temperatury cieczy nawet przy niskim nasłonecznieniu.

Energia z gruntu, wody i powietrza za sprawą pompy ciepła

Pompy ciepła należą do najbardziej efektywnych i ekologicznych systemów ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Ich zadaniem jest odbiór energii słonecznej zgromadzonej w ziemi, wodach gruntowych oraz powietrzu atmosferycznym i wykorzystanie jej do ogrzewania całego domu oraz podgrzewania wody. Energia dostarczona do domu przez pompę w dużej mierze pochodzi z łatwo dostępnych źródeł odnawialnych, a niewielka część tej energii pobierana jest z sieci energetycznej jako zasilenie pompy. Ogranicza to radykalnie koszty ogrzewania i jednocześnie pozwala chronić środowisko naturalne.

Szanowny Użytkowniku! Cenimy Twoją prywatność. Dlatego chcemy prosić Cię o zgodę na wykorzystanie plików cookies (tzw. ciasteczek), zgodnie z naszą Polityką Prywatności. Dzięki temu, będziemy mogli doskonalić naszą ofertę i świadczyć Ci lepsze usługi marketingowe. Swoją zgodę możesz zmienić w dowolnej chwili w naszym Centrum Prywatności.

Centrum Prywatności